Kategori — Saus, Dressing og Marinade

Sterk mangosaus


Sterk mangosaus

Denne mangosausen passer perfekt både til kylling og svin. Den passer også utmerket som tilbehør til ulike tapasretter.
[LES VIDERE… →]

Torsdag, 6 Februar 2014   Ingen Kommentarer

Stekt kveite med asiatisk saus


Gi kveitemiddagen en piff med en frisk og asiatisk-inspirert saus. Denne sausen passer ypperlig og gir den mektige fisken et smaksmessig løft.
[LES VIDERE… →]

Fredag, 8 Februar 2013   Ingen Kommentarer

Asparges med Hollandaise


Hjemmelaget Hollandaise er greit å lage og tusen ganger bedre enn den du kjøper i butikken. Asparges er så ukomplisert, at det gjør seg nesten selv. Begge deler trenger bare litt ro og tid på kjøkkenet.
[LES VIDERE… →]

Fredag, 5 Oktober 2012   Ingen Kommentarer

Honning, sennep og BBQ- marinade


Denne marinaden vil gjøre svinekjøttet både saftigere og mer smakfullt.
[LES VIDERE… →]

Mandag, 17 September 2012   Ingen Kommentarer

Aioli


Aioli

Aioli er en klassiker som man får servert i hele middelhavsområdet, og som nå også er utbredt i Norge.
[LES VIDERE… →]

Mandag, 20 August 2012   Ingen Kommentarer

Goan chicken curry


Dette er en Goan chicken curry som er relativt enkel å lage. Den er spicy og velsmakende.
[LES VIDERE… →]

Mandag, 2 April 2012   Ingen Kommentarer

Helstekt svinefilet med kremet saus


Denne retten er ganske så lik den kjente italienske retten Braciole alla Panna. Men vi velger å bruke helstekt svinefilet i stedet for svinekoteletter.
[LES VIDERE… →]

Onsdag, 21 Mars 2012   Ingen Kommentarer

Ovnsstekte potetbåter med ostesaus


Disse ovnsstekte potetbåtene med ost passer til alle typer kjøtt, i tillegg til at de kan serveres som en liten snack til fotballkampen.
[LES VIDERE… →]

Onsdag, 14 Mars 2012   1 Kommentar

Panna Cotta med Jordbærsaus


Panna Cotta er en fantastisk dessert som er basert på fløte og vanilje. Før ble det brukt kokte fiskeben i stede for gelatin. Vi foretrekker gelatin!
[LES VIDERE… →]

Mandag, 23 Januar 2012   Ingen Kommentarer

Helstekt svinefilet med kremet Dijonsennepssaus


Liker du sennep? Da passer denne retten perfekt for deg. Utrolig gode smaker.
[LES VIDERE… →]

Onsdag, 11 Januar 2012   Ingen Kommentarer

Side 1 av 212